Jak vybrat kvalitní potahovou látku

Existují dva typy tkanin, jsou to látky přírodní a syntetické. Mezi přírodní látky řadíme bavlnu, len, hedvábí a vlnu.
K syntetickým látkám řadíme akryl, nylon nebo polypropylen a další. Při čalounění nábytku se často využívá kombinace směsí přírodních a syntetických vláken. Moderní typy látek se snaží využívat nejlepších vlastností přírodních a syntetických vláken a vhodně je kombinovat. Tyto kombinace jsou praktičtější na údržbu a běžný provoz. Látky s těsnější vazbou a tenčím vláknem jsou více odolné a vhodné pro čalounění nábytku v aktivní domácnosti.
Potahové látky pro čalounění nábytku můžete vybírat z široké nabídky a v případě, že se Vám látka přestane líbit, můžete nábytek nově potáhnout a získáte nový originální kus ve Vašem interiéru. Moderním trendem v oblasti čalounění nábytku je použití látky s tzv. nešpinavou úpravou, tyto látky jsou upraveny různými chemickými prostředky nebo jsou vylepšeny jejich fyzikální vlastnosti pomocí teflonu. Protišpinivá úprava látky zabraňuje proniknutí tekutin a barviva do potahové látky.
V případě zašpinění sedací soupravy, zůstane nežádoucí nečistota na povrchu a rychlým a správným odstraněním vzniklé skvrny, zabráníme znehodnocení látky. Sedací souprava nebo  postel bude stále jako nová. Na trhu se setkáme s různými typy potahových látek - Alcantara, velur, žinylka, mikroplyš, kůže, ekokůže (koženka) a mnoho dalších ...

 

Archiv

2017 2016

Novinky na email

Máte-li zájem o měsíční zasílání zajímavostí ze světa interiérového designu nechte nám na sebe kontakt.

 
Posuň nahoru