Přírodní tapety

přírodní tapety, luxusní tapety, Arte, tapety na zeď
+
X

Heliodor - Arte

Tapety v kolekci Heliodor navazují na úspěšný vzor a technologii výroby předešlé kolekce Xanadu.
Jedná se  technologicky velmi náročné ručně zpracovávané procesy. Proto je kolekce i naprvní pohled unikátní.  Tkané přírodní materiály jsou sesazované v různých směrech jako mozaika a tím vznikají ať už florální nebo geometrické vzory.

+
X

Sumatra - Omexco

Útěk do Indonésie? Přírodní vlákna ze sisalu, bambusu, abaky. Všechny tyto jedinečné materiály lze kombinovat, s jejich úžasnými barvami se pohybuje od světlé šarlatová. Přírodní lesk perleťové dokonale ladí s matem přírodních vláken, stejně tak šumivý lesk kovové podložky pod sisalovou vazbou.
Jeden ze vzorů byl oceněn prstižní cenou architektů na  Heimtextilu 2013.

+
X

Mica - Omexco

Efekt slídy provází celou kolekci. V přírodě je tvořena minerální chemickou reakcí za přítomnosti vysokých teplot mezi křemenem a žulou. Vlastnosti tohoto minerálu byly známé v Japonsku již v šestém století.
Kolekce má čtyři různé struktury, jsou tvořeny kombinací hrubě řezané slídy, drobné slídy, přírodní slídy, ražené slídy, slídy tištěné, směsi slídy z recyklovaného papíru nebo olefinů. Materiál a struktura tohoto obložení stěn umožňují šumivé odstíny písku, hvězdné noci, jantaru, onyxu, perleti, zlaté, bronzové, smaragdové, měděné, antracit a dalších.

přírodní tapety, sisal, juta, bakbak, Omexco Jungle
+
X

Jungle - Omexco

Bohatá příroda, výbušné barvy, stylizovaný tygří motiv...tentokrát to byla džungle, která inspirovala kolekci tapet Omexco.
Mozaika z bakbaku - kůry banánovníku je výrazným prvkem kolekce.  7 barevných variací, tak aby korespondovaly s dalšími vzory. I jednotlivé výrazné vzory se perfektně doplňují, tak že džungle doslova ožívá.

 

+
X

Extraordinary Surfaceing - Maya Romanoff

Kolekce Extraordinary Surfaces od Maya Romanoff je lahůdkou pro fajnšmekry. Nejedná se o typické tapety, jde o "dlaždice" z perleti, dýhy či plátků kovu nebo nalepených skleněných "perel".
Ty vytvářejí vzory buď kombinací různých velikostí nebo je možné je podložit individuálním motivem
a vytvořit tak zcela originální a jedinečnou tapetu. Kolekce nabízí také možnost doplnění detailu třeba bižuterií Swarovski.

+
X

Bark Cloth - Arte

Jedná o 100% přírodní produkt, na kterém společnost Arte pracuje a současně respektuje principy „fair trade". Kolekci Bark Cloth lze nejlépe popsat jako vláknitý typ tkaniny, která se vyrábí z vnitřní vrstvy kůry fíkového stromu Mutuba (Ficus natalensis). Někdy je označována jako rostlinná plsť. Při výrobě se otevře kůra stromu a vyjme se tenká vnitřní vrstva kůry. Ta se opracuje, aby se vlákna změkčila a stala se ohebnými. Poté se kůra barví a suší na slunci. Kmen stromu se po této „sklizni" obalí ochrannou vrstvou z banánových listů. Jakmile tyto listy uschnou, vrstva kůry znovu doroste. Samotný strom tak není nijak ohrožený.

Přírodní tapety, Arte, belgické tapety, banánovník
+
X

Bocaray - Arte

Ethno kolekce, tapety z banánového listí.

Uvedený sortiment je pouze výběrem široké palety naší nabídky. Pokud vás nějaká kolekce zaujala, odešlete nezávaznou poptávku následně vás budeme kontaktovat a připravíme individuální nabídku dle konkrétních požadavků.

Novinky na email

Máte-li zájem o měsíční zasílání zajímavostí ze světa interiérového designu nechte nám na sebe kontakt.

 
Posuň nahoru