Přírodní tapety

+

Rainbows - Omexco

Barevná exploze recyklovaného hedvábného sárí, utkané proužky bakbak (kůry banánovníku) -
každý metr těchto tapet je unikátní. Tyto dva vzory perfektně doplňují další unikátní design: čtverce drceného papíru.

 

+

Cobra - Omexco

Většina vzorů v kolekci je vytištěna na přírodním korku. Korek se sklízí ručně z kůry korkového dubu, pak se rozřeže na čtverce, které jsou přilepeny na kovové podložce. Čtverce jsou vyleštěné do tenké hladké vrstvy pod níž prosvítá kovová vrstva. Šířka tapet z korku a rafie je 91 cm, ostaní vliesové tapety jsou široké 100 cm.

+

Rabane - Elitis

Tkané tapety z raffie na vliesové podložce.

+

Eclat - Elitis

Robinson patří mezi designové kolekce tapet od Elitisu. Pracuje s přírodními materiály. Jedním z nich je korek podložený metalickou fólií. Ta prosvítá místy a vytváří luxusní dojem.

+

Robinson - Elitis

5 vzorů v 27 základních barvách. Výsledkem dlouhodobé spolupráce návrhářů je kolekce založená na práci s přírodními materiály. Výsledkem jsou jedinečné kousky.

+

Mindoro - Elitis

Kolekce sestavená z přírodních materiálů. Výrobci tapet oblíbená abaca, bambus, papírové pruhy ručně zpracované a barvené. Každá tapeta je unikátní. Jde, dalo by se říci o velice osobité produkty.

+

The Linen Collection - Arte

Designová kolekce pro fajnšmekry se slabostí pro přírodní materiály. Lněná textilie v hnědo-šedých barvách, tmavých i světlých na níž jsou aplikovány tři vzory, jednen pracuje s mačkavostí lnu, další dva jsou pak metalické tisky.

+

Kami-ito - Omexco

Kami znamená papír, Kami - ito je japonské umění práce s tenkými proužky papíru, které jsou následně tkány do jemné vazby.

+

Heliodor - Arte

Tapety v kolekci Heliodor navazují na úspěšný vzor a technologii výroby předešlé kolekce Xanadu.
Jedná se  technologicky velmi náročné ručně zpracovávané procesy. Proto je kolekce i naprvní pohled unikátní.  Tkané přírodní materiály jsou sesazované v různých směrech jako mozaika a tím vznikají ať už florální nebo geometrické vzory.

+

Sumatra - Omexco

Útěk do Indonésie? Přírodní vlákna ze sisalu, bambusu, abaky. Všechny tyto jedinečné materiály lze kombinovat, s jejich úžasnými barvami se pohybuje od světlé šarlatová. Přírodní lesk perleťové dokonale ladí s matem přírodních vláken, stejně tak šumivý lesk kovové podložky pod sisalovou vazbou.
Jeden ze vzorů byl oceněn prstižní cenou architektů na  Heimtextilu 2013.

+

Mica - Omexco

Efekt slídy provází celou kolekci. V přírodě je tvořena minerální chemickou reakcí za přítomnosti vysokých teplot mezi křemenem a žulou. Vlastnosti tohoto minerálu byly známé v Japonsku již v šestém století.
Kolekce má čtyři různé struktury, jsou tvořeny kombinací hrubě řezané slídy, drobné slídy, přírodní slídy, ražené slídy, slídy tištěné, směsi slídy z recyklovaného papíru nebo olefinů. Materiál a struktura tohoto obložení stěn umožňují šumivé odstíny písku, hvězdné noci, jantaru, onyxu, perleti, zlaté, bronzové, smaragdové, měděné, antracit a dalších.

+

Jungle - Omexco

Bohatá příroda, výbušné barvy, stylizovaný tygří motiv...tentokrát to byla džungle, která inspirovala kolekci tapet Omexco.
Mozaika z bakbaku - kůry banánovníku je výrazným prvkem kolekce.  7 barevných variací, tak aby korespondovaly s dalšími vzory. I jednotlivé výrazné vzory se perfektně doplňují, tak že džungle doslova ožívá.

 

+

Orion - Omexco

Kolekce je postavena na kombinaci přírodních materiálů s lesky, které vytváří tenká lurexová příze, pro jiné zas "kovový" podklad nebo lesklé tisky, proto i pojmenování Orion.
Vlákna bambusu a sisalu jsou tkána v různých vazbách. Barevně v odstínech fialové, světle šedé, pistáciové, slaměné, slonové kosti, hnědé kůže, plátna, khaki, santalového dřeva, antracitu, tyrkysové, měděné, fuchsiové, želvovinové, zlaté ...

+

Extraordinary Surfaceing - Maya Romanoff

Kolekce Extraordinary Surfaces od Maya Romanoff je lahůdkou pro fajnšmekry. Nejedná se o typické tapety, jde o "dlaždice" z perleti, dýhy či plátků kovu nebo nalepených skleněných "perel".
Ty vytvářejí vzory buď kombinací různých velikostí nebo je možné je podložit individuálním motivem
a vytvořit tak zcela originální a jedinečnou tapetu. Kolekce nabízí také možnost doplnění detailu třeba bižuterií Swarovski.

+

Bark Cloth - Arte

Jedná o 100% přírodní produkt, na kterém společnost Arte pracuje a současně respektuje principy „fair trade". Kolekci Bark Cloth lze nejlépe popsat jako vláknitý typ tkaniny, která se vyrábí z vnitřní vrstvy kůry fíkového stromu Mutuba (Ficus natalensis). Někdy je označována jako rostlinná plsť. Při výrobě se otevře kůra stromu a vyjme se tenká vnitřní vrstva kůry. Ta se opracuje, aby se vlákna změkčila a stala se ohebnými. Poté se kůra barví a suší na slunci. Kmen stromu se po této „sklizni" obalí ochrannou vrstvou z banánových listů. Jakmile tyto listy uschnou, vrstva kůry znovu doroste. Samotný strom tak není nijak ohrožený.

+

Akoya - Omexco

Kolekce tapet z přírodních materiálů. Tři variace tkaného sisalu a juty. S florálním motivem a prosvítajícími kovovými lesky na pozadí. Dvě variace plátků slídy. Vše v přírodních barvách v šíři 90 cm.

+

Xanadu - Arte

Xanadu, pohádkové sídlo plné luxusu a velkoleposti. Stejně tak i nová kolekce tapet od Arte oplývá jedinečným řemeslným zpracováním.
Její textury jsou jasně vidět. Materiál, který byl vybrán, je abaca. Silné vlákno pocházející z neplodných banánovníků. Je tuhá a je někde mezi konopím a sisalem. Nejprve byla obarvena pak ručně utkána. Tkaní vyžaduje velkou pečlivost a proto je velice časově náročné.

+

Bocaray - Arte

Ethno kolekce, tapety z banánového listí.

Uvedený sortiment je pouze výběrem široké palety naší nabídky. Pokud vás nějaká kolekce zaujala, odešlete nezávaznou poptávku následně vás budeme kontaktovat a připravíme individuální nabídku dle konkrétních požadavků.

Novinky na email

Máte-li zájem o měsíční zasílání zajímavostí ze světa interiérového designu nechte nám na sebe kontakt.

 
Posuň nahoru